Büyükler İçin Ev Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Büyük ihtimalle yetişkinler için ev yapımı yeni yıl hediyeleri beklemeyiz çünkü daha basit yolları tercih ediyoruz; mağazalardan satın alıp, oracıkta paketletip getirmek gibi. Basit, değil mi? Ancak, el işlerine yatkınsanız, neden bu yılbaşı sevdiklerinize neler yapabileceğinizi keşfetmeyesiniz?

Ev yapımı hediyeler her zaman özeldir ve sevgi açısından tartacak olursak, değerleri hediyelik eşya mağazalarında sergilenen pahalı ürünleri silip süpürürler. Şimdi genel olarak, evde yapıp arkadaşlarınıza ve ailenize verebileceğiniz hediyelik eşyalara göz atalım.

Büyükler İçin Ev Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Peki, büyükler için 2012 yılbaşı hediyeleri nelerdir? Pekala, bunlar içersinde sürpriz elementi barındıran en düşünceli hediyelerdir. Siz bunları yapmak için çaba sarf ettiğiniz için hediye edilen kişi tarafından sevileceğine eminim. Başlamadan önce, hediyenizi yapacağınız bütün malzemelerin elinizde bulunduğundan emin olun. Hadi şimdi hediye seçenekleri bulalım.

Pasta Börek

Klişe olduğunu biliyorum! Ama bana güvenin, herkes bu hediyeye bayılacak. Evde büyük bir yılbaşı keki pişirin ve arkadaşlarınıza, ailenize hediye edin. Keki parlak bir kağıt ile sarın ve üstüne bir mesajla birlikte hediye ettiğiniz kişinin adını yazın. Kekin yanında bir kavanoza kurabiyeler doldurabilir veya brownie pasta hazırlayabilirsiniz. Bunlar yeni yıl gecesi herkesin beklediği bazı lezzetlerdir. Artık yılbaşında ne hediyesi yapsam diye endişe etmeye gerek yok.

Aromatik Mumlar

Bu yetişkinler için en iyi ev yapımı Noel hediyeleri seçeneklerden biridir. Aromatik mumlar satın almak yerine, onları evde yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşlem basit, sadece balmumu eritin, aromatik tozları karıştırın ve fitil yerleştirin. Kalıpları satın alıp, değişik şekillerde mumlar yapabilirsiniz. Mum artık hazır. Onları paketle ve pırıltılı süslerle süsle. Ayrıca, erkek arkadaşınız için ev yapımı Noel hediyeleri için seçeneklerimize göz atın.

Fotoğraf Çerçevesi

Evde fotoğraf çerçevesi nasıl yapabilirim? Basit! Ya bir tahta ya da kağıt karton alın. Çerçeveyi bir makas ile kesin. Sıkıcı kareler yapmak yerine doğaçlama başka şekiller deneyin. Köşeleri tutkallayın veya küçük raptiyelerle tutturun. Parlak saten kumaş ile çerçeveyi sarın ve sonra içine fotoğrafı ekleyin. Resimde iyiyseniz, sevdiğiniz kişinin resmini kendini de çizebilirsiniz.

Şeker Saksısı

Hediyelik eşya mağazalarında onlardan görmüş olabilirsiniz. Değil mi? Bu sezon onları evinizde kendiniz yapın! Yılbaşında büyükler için kişiye özel harika bir hediye. Kağıt veya köpükten çiçek yapın ve kilden çömleğe koyun. Çiçekleri yaparken çok renkli kağıtlar da kullanabilirsiniz. Sapını uygun bir şekilde üstüne ekleyin. Çömleği boyayın veya olduğu renkte bırakın. Şekerleri paketleyin ve kilden saksınızın içine toprak yerine serpiştirin. İşte hazır!

CD’den Duvar Süsü

Sahip olduğunuz bütün eski CD’leri toplayın ve onlardan duvara asılacak bir süs yapın. Üzerlerine sim boya püskürtün. Böylece antika gibi gözükeceklerdir. Ortadaki deliği tutkalla kapatmak için karton kullanın. Kartonun üzerine yılbaşı ağacı, Noel baba veya sevdiklerinizin resimlerini yapıştırabilirsiniz. Aynı teknikleri diğer CD’ler için de tek tek uygulayın. CD’leri duvara asmak için ve birbirlerine tutturmak için kurdele kullanın. Gerçekten güzel görünüyorlar!

Yetişkinler için ev Noel hediyeleri yapmak için verdiğim fikirleri sevdiğinizi umuyorum. Bu Noel, evde zanaat işleri yapmak bir miktar zaman ayırın. Eğer düşünürseniz, evde Noel hediyeleri yapmak için aklınıza çok daha fazla fikir gelecektir. Yeni yılı ev yapımı hediyeler yapma sevinciyle kutlayın. Mutlu Noeller!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *